Domů> Aplikace

Malba

Nástřik a nátěr jsou techniky povrchové úpravy používané pro barvení nebo ochranu předmětů. Malování je široce používáno v automobilovém průmyslu, nábytku, architektuře a umění. Stříkání se obvykle používá pro rovnoměrné nanášení ve velkém měřítku. Manuální operace představují zdravotní a bezpečnostní rizika, zatímco automatizovaná řešení poskytují lepší alternativy.

Výzvy v Malba Proces

Řešení pro automatické lakování DUCO

Využití cobotů DUCO v operacích lakování nebo stříkání přináší značné výhody zvýšením rychlosti výroby, snížením provozních nákladů a minimalizací plýtvání materiálem. Tyto pokročilé coboty mají schopnost plně automatizovat jakýkoli proces lakování s výjimečnou přesností. Jsou vybaveny víceosými rameny a nabízejí nesrovnatelnou flexibilitu a přesnost, což jim umožňuje bez námahy natírat složité povrchy z libovolného úhlu.

444

Zlepšení kvality a konzistence

Automatizované systémy zajišťují přesnou kontrolu nad nástřikem a nátěrem, což má za následek konzistentní kvalitu a jednotné pokrytí každého obrobku, eliminuje lidské chyby a variabilitu a zvyšuje celkovou kvalitu nástřiku a lakování.


Snížení odpadu a spotřeby nátěrového materiálu

Automatizované systémy mohou minimalizovat odpad a optimalizovat distribuci barvy přesným řízením objemu stříkání a dávkování barvy.

22


33

Zvýšení bezpečnosti na pracovišti

Automatizované systémy zmírňují potenciální zdravotní a bezpečnostní rizika, jimž čelí pracovníci při stříkání a natírání, tím, že minimalizují jejich vystavení nebezpečným chemikáliím a částicím, čímž zlepšují celkovou bezpečnost na pracovišti.


Možnost protokolování dat a sledovatelnosti

Automatizované systémy nabízejí možnost zaznamenat parametry nástřiku a lakování pro jednotlivé obrobky prostřednictvím funkce protokolování dat a sledovatelnosti.

44

Související odvětví

Předch

Obal

Všechny aplikace další

Leštění

Doporučené produkty
logo

DUCO Robots CO., LTD.

Promluvte si s naším odborníkem