Domů> Aplikace

Lepení

Automobilové produkty se vyvíjejí tak, aby upřednostňovaly bezpečnost, energetickou účinnost, šetrnost k životnímu prostředí a snížení znečištění. Použití lepidla ve vozidle těla je klíčová a široce používaná, slouží různým účelům, jako je těsnění, tlumení nárazů, ochrana proti korozi, zvuková izolace a tepelná izolace. Tyto lepicí techniky představují alternativu k tradičním metodám svařování, optimalizace výrobního procesu. Proto výběr vhodného svařování lepidlo je nanejvýš důležité.

Výzvy v Lepení Proces

Automatizované řešení lepení DUCO

Úkol spočívá v použití DUCO Cobot s přídavnou osou a systémem přívodu lepidla spolu s bezpečnostním laserovým skenerem. V projektu je použit multikolaborativní robot GCR20 vybavený lepicí pistolí a nástroji. Robot sleduje předem stanovenou dráhu pro nanášení lepidla, zatímco operátor manipuluje s nakládáním a upínáním dílu. Po dokončení robot provede aplikaci lepidla na obou pracovních stanicích podle pokynů operátora.

11

Vyšší bezpečnostní ochrana

Pracovní stanice obsahuje pokročilá bezpečnostní opatření, včetně bezpečnostních rohoží a laserových skenerů, pro monitorování okolí zařízení a zajištění kontroly přístupu, což zajišťuje bezpečnost obsluhy a zvyšuje celkovou ochranu personálu.


Zajištění kvality a šetrnost k životnímu prostředí

Představujeme systém adhezivního nátěru, který nabízí spolehlivý provoz nenáročný na údržbu, konzistentní kvalitu produktu, účinnou kontrolu netěsností a prevenci znečištění životního prostředí pro dlouhodobou stabilitu a snadnou správu.

22


33

Vyšší návratnost investic

Výpočet zákaznických směn přinesl úsporu jednoho operátora, zvýšení efektivity o 15 % a dosažení 15měsíční návratnosti investice.

Související odvětví

Předch

Šroubování

Všechny aplikace další

Manipulace s materiálem

Doporučené produkty
logo

DUCO Robots CO., LTD.

Promluvte si s naším odborníkem